KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Tuschteckning 13249460
nr 1324 9460
Johan Peter Lefrén
(1784-1862), Sverige
Tuschteckning, Landskap med borg och sjö. Signerad och daterad ”JP Lefrén 1845”. Tusch på papper. Motivet: 21x 27cm, oramat löst blad. Bladets mått: ca 31x 36 cm
Kondition: uppklistrad på kartong
Johan Peter Lefrén, (XX) född i Åbo 1784, död 1862 i Stockholm.
måndag 4 maj 2020
kl 19:08:28
Johan Peter Lefrén
Läs mer om Johan Peter Lefrén